Imprezy


BloGÓRsfera w Radomiu, czyli pierwsze spotkanie blogerów górskich

BloGÓRsfera w Radomiu, czyli pierwsze spotkanie blogerów górskich

Pewnego marcowego dnia otrzymaliśmy wiadomość o mniej więcej takiej treści: „Heloł :) prowadzę bloga „Ruda z wyboru” i wymyśliłam sobie, że zrzeszę górskich blogerów (…) powoli zaczynam organizować spotkanie”, które ma się odbyć w Radomiu. Góry w Radomiu? Zabrzmiało trochę absurdalnie, jednak dla chcącego nic trudnego – za sprawą Gosi, przynajmniej na chwilę udało się to osiągnąć. Zebranie blogerów z całej Polski, piszących o górach, w jednym dniu nie mogło być zadaniem łatwym, ale realizacja była udana – było trochę zabawy i rozmów, trochę prelekcji, trochę wspinaczki. Dzięki temu spotkaniu poznaliśmy osoby, które do tej pory znaliśmy tylko z ekranów komputerowych. Czego chcieć więcej?

Odsłonięcie pomnika Alpinistów Klubu Wysokogórskiego w Katowicach, którzy w górach zostali na zawsze

Odsłonięcie pomnika Alpinistów Klubu Wysokogórskiego w Katowicach, którzy w górach zostali na zawsze

Środowy wieczór spędziliśmy na uroczystości odsłonięcia pomnika „Alpinistów Klubu Wysokogórskiego w Katowicach, którzy w górach zostali na zawsze” projektu artysty rzeźbiarza Bogumiła Burzyńskiego. Pomnik stanął w Katowicach obok zabytkowego kościoła pw. Świętego Archanioła Michała w Parku im. Tadeusza Kościuszki.

Bieg dla Słonia 2015 przeszedł do historii

Bieg dla Słonia 2015 przeszedł do historii. „Pobiegłem i już wiem, że jak tylko w przyszłym roku będzie kontynuacja tego wydarzenia, to również wezmę w nim udział”, tak napisałem po zeszłorocznym biegu. Podpisuję się pod tymi słowami raz jeszcze. Jak ktoś nie był, niech żałuje, Ci co byli, pewnie mają podobne odczucia.

XIX Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju

XIX Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju

Po zeszłorocznym Przeglądzie Filmów Górskich wiedziałem, że na dziewiętnastej edycji nie może nas zabraknąć. Niestety (albo stety :)) pod koniec września wiele się działo, w Katowicach odbywały się między innymi Mistrzostwa Świata w Siatkówce, dlatego nie mogliśmy sobie pozwolić na kilkudniowy pobyt Sudetach. Zdecydowaliśmy się zawitać do Lądka w niedzielę, na prelekcję Ryszarda Pawłowskiego, którego dotychczas nie mieliśmy okazji spotkać.

Kilka chwil na 10-tych Spotkaniach z Filmem Górskim

Kilka chwil na 10-tych Spotkaniach z Filmem Górskim

Sezon festiwali, spotkań górskich czas zacząć. Jubileuszowe, dziesiąte Spotkania z Filmem Górskim były bardzo dobrą okazją, aby zawitać do Zakopanego. Dzięki temu mieliśmy okazję posłuchać kilku z zaproszonych gości – Edurne Pasaban, Arlene Blum i Kingę Baranowską, oraz zrobić małą wycieczkę (o czym będzie mowa w osobnym wpisie).

Ostatni taki Rozsypaniec

Ostatni taki Rozsypaniec

Bieszczady już zawsze w jakimś stopniu będą nam się kojarzyły z Aniołami, z „Bieszczadzkimi Aniołami”… Wszystkie poprzednie wizyty w tych urokliwych górach skupione były wokół festiwalu, aż do 2009 roku, kiedy to, z różnych powodów, odbyła się ostatnia edycja.

Po „Bieszczadzkich Aniołach” przyszedł czas na „Bieszczadzkie spotkania ze sztuką Rozsypaniec”, które jakoś nie były nam po drodze – nie było swoistego magnesu przyciągającego nas. Aż do teraz.

Bieg dla Słonia 2014

Bieg dla Słonia 2014

Decyzja o moim udziale w Biegu dla Słonia 2014 zapadła dość spontanicznie. O wydarzeniu wiedziałem dość wcześnie, ale sam, dosłownie kilka dni przed piątkowym wieczorem powiedziałem: „tak, pobiegnę”. Pobiegłem i już wiem, że jak tylko w przyszłym roku będzie kontynuacja tego wydarzenia, to również wezmę w nim udział. Myślę, że te słowa najlepiej oddają, jak było podczas drugiej edycji „Biegu dla Słonia”.