Góry Złote


Biegiem przez Borówkową, czyli Puchar Polski 2013 w Dogtrekkingu

Biegiem przez Borówkową, czyli Puchar Polski 2013 w Dogtrekkingu

IV Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu zawitały do Złotego Stoku, miejsca dobrze znanego dogtrekkerom. Co tym razem przygotowali organizatorzy dla psów i ich właścicieli? Łatwo nie było, ale najważniejsze to dobra zabawa i czas spędzony z czworonożnym towarzyszem!

Na Borówkową, miejsce konspiracyjnych spotkań

Na Borówkową, miejsce konspiracyjnych spotkań

Borówkowa (cz. Borůvková – 900 m n.p.m.) – szczyt na którym stoi charakterystyczna 25 metrowa wieża widokowa o konstrukcji metalowej, oszalowana drewnem; szczyt, na którym dochodziło do konspiracyjnych spotkań – stała się punktem naszej kolejnej wyprawy. Po wczorajszym dniu, dziś miało być spokojniej, bez większych podejść, ale również ciekawie :) – głównie z powodu spodziewanych widoków z wieży na szczycie. Na wycieczkę wyruszyliśmy w składzie czteroosobowym, gdyż wraz ze mną i Anią, poszli moi rodzice.

Najwyższymi szczytami Gór Złotych

Najwyższymi szczytami Gór Złotych

Drugiego dnia pobytu w Bielicach, po rozgrzewce, zdecydowaliśmy się na bardziej wymagającą trasę, zarówno pod względem odległości, jak i różnicy wzniesień do pokonania. Tym razem postanowiliśmy zdobyć najwyższe szczyty Gór Złotych:

  • Postawną (1117 m n.p.m.), będącą najwyższym szczytem leżącym w granicach Polski,
  • Smrk (1125 m n.p.m.), który w rzeczywistości jest najwyższym szczytem tego pasma,
  • Kowadło (cz. Kovadlina – 989 m n.p.m), czyli najwyższy szczyt pasma w granicach Polski, przez który przebiega znakowany szlak turystyczny. Tym samym, szczyt ten zalicza się do Korony Gór Polski.