„Od początku do końca” Olga Morawska, Piotr Morawski

„Od początku do końca” Olga Morawska, Piotr Morawski

Cytując opis z okładki: „Ta książka opowiada o miłości i o śmiertelnie zaborczych górach, które tę miłość wystawiały na próbę. I choć wydaje się, że góry zwyciężyły, to tak naprawdę zwyciężyła miłość. To ona jest najważniejsza w tej opowiedzianej na dwa głosy historii. Piotr przemawia w niej słowami ze swego dziennika, który prowadził podczas wypraw. Olga wspomina swoje życie u boku męża – sławnego himalaisty a także wyprawę w Himalaje, od której musiała to życie zacząć od nowa.”

Po tragicznej śmierci Piotra Morawskiego pod Dhaulagiri (8167 m n.p.m.), Jego Żona postanowiła wydać napisaną już prawie w całości przez Niego książkę. Teksty Męża wzbogaciła opisem nizinnej części Ich życia, wzbogacając ją tym samym o dodatkowy punktu widzenia.

Słowa „na początku twoje życie toczy się normalnie, czasem przerywasz je wyprawami; potem twoje wyprawy toczą się normalnie i czasem przerywasz je życiem” oddają, zarówno podejście Piotra Morawskiego do gór, jak i, w pewnym sensie, strukturę książki. W pierwszej jej części, opisującej początkowe wyprawy Piotra Morawskiego w góry wysokie, w Jego notatniku zdecydowanie więcej miejsca poświęcone jest tęsknocie za bliską osobą, niż górom. W niektórych momentach czułem, że książka jest „zbyt intymna”, lecz „im dalej w las”, tym więcej opisów wypraw górskich.

Po tej pozycji spodziewałem się zdecydowanie więcej. Osoby, szukające opisu wypraw w góry wysokie, nie znajdą tutaj za dużo informacji.

TytułOd początku do końca 
Autor
WydawnictwoG+J RBA Sp. z o.o. & Co. Spółka Komandytowa
Językpolski
ISBN978-83-7596-091-4
Data wydania
Liczba stron312
OkładkaMiękka

X

Podoba Ci się nasz blog? Dołącz do nas na Facebooku!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar