Odsłonięcie pomnika Alpinistów Klubu Wysokogórskiego w Katowicach, którzy w górach zostali na zawsze

Odsłonięcie pomnika Alpinistów Klubu Wysokogórskiego w Katowicach, którzy w górach zostali na zawsze

Środowy wieczór spędziliśmy na uroczystości odsłonięcia pomnika „Alpinistów Klubu Wysokogórskiego w Katowicach, którzy w górach zostali na zawsze” projektu artysty rzeźbiarza Bogumiła Burzyńskiego. Pomnik stanął w Katowicach obok zabytkowego kościoła pw. Świętego Archanioła Michała w Parku im. Tadeusza Kościuszki.

Wydarzenie upamiętniło swoją obecnością wiele znanych osób, co tylko podniosło jego rangę. Wymieniając tylko niektórych z nich: Prezydent miasta Katowice Marcin Krupa, Prezes Polskiego Związku Alpinizmu Janusz Onyszkiewicz, Krzysztof Wielicki, Janusz Majer, Ryszard Pawłowski, Celina Kukuczka.

Z mojej perspektywy idea pomnika jest słuszna. Obok pomnika nie sposób przejść obojętnie, chciałoby się powiedzieć, niestety. Po odsłonięciu od razu pojawiło się pytanie – kiedy znajdzie się osoba, która go po prostu zniszczy. Mam nadzieję, że nic takiego nie będzie miało miejsca, ale…

Galeria

Informacje praktyczne

Dojazd

Pomnik znajduje się w Parku Kościuszki w Katowicach, tuż obok zabytkowego, drewnianego kościoła Michała Archanioła.

Samo w sobie poruszanie się samochodem po Katowicach nie powinno nastręczać większych trudności, oczywiście jak nie ma jakiegoś wypadku na większych drogach. Chcąc zobaczyć pomnik należy kierować się na ulicę Kościuszki i pozostawić samochód na parkingach ulokowanych wzdłuż ulicy.

Strony warte odwiedzenia

X

Podoba Ci się nasz blog? Dołącz do nas na Facebooku!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar