Poza szlakiem


Aparat w góry, czyli czym fotografujemy

Aparat w góry, czyli czym fotografujemy

„Jaki sprzęt fotograficzny zabieracie w góry?”, „Czym fotografujecie?”, „Jaki aparat polecacie w góry?”, „Jakich używacie obiektywów” – to tylko niektóre z pytań, które trafiają na naszą skrzynkę. Tak oto powstał pomysł na wpis, w którym dzielimy się naszymi przemyśleniami związanymi ze sprzętem fotograficznym, skupiając się na naszym rozwoju w tym zakresie.

Jak ukoić zmęczone stopy?

Jak ukoić zmęczone stopy?

Okres wakacji to dla wielu czas wzmożonej aktywności fizycznej. Niestety, po całym intensywnie spędzonym dniu, czy to na zwiedzaniu, czy zdobywaniu kolejnych szczytów, nogi i stopy na których spoczywa ciężar naszego ciała, mogą odmówić posłuszeństwa. Dodatkowo w okresie letnim dochodzi wysoka temperatura, powodująca często opuchnięcia.

Jak poradzić sobie zatem z bolącymi, zmęczonymi nogami, czy też stopami?

Blogowe naj w 2016 roku

Blogowe naj w 2016 roku

Rok 2016 za nami… Też Wam minął za szybko? :) Spoglądając na niego, uważamy, że był dla nas udany pod wieloma – prywatnymi, zawodowymi, czy też blogowymi – względami, co cieszy. Jednak nie o nas chcemy pisać…

Słów kilka o koszulce SmartWool „Midweight Zip T Men”

Słów kilka o koszulce SmartWool „Midweight Zip T Men”

Pierwszy zimowy wyjazd w Tatry wymusił na nas zakup odzieży dostosowanej do bardziej ekstremalnych warunków – mowa o zimie, kiedy w ciągu dnia temperatura wynosiła około -150C. Jednym z zakupów, na który się wtedy zdecydowałem, była koszulka z długim rękawem marki SmartWool, stanowiąca pierwszą warstwę. Po trzech latach jej użytkowania, cały czas jestem z niej zadowolony :).

Nucleon Pants Men, czyli spodnie na zimowe wyjścia

Nucleon Pants Men, czyli spodnie na zimowe wyjścia

Tak jak w góry wyjeżdżam „od zawsze”, tak z turystyką zimową mam do czynienia od stosunkowo krótkiego czasu. Początkowo wypady górskie ograniczone były od wiosny do jesieni, następnie pojawiły się narty zjazdowe (oj późno, późno, bo dopiero na studiach), wycieczki na rakietach i skiturach, kursy turystyki zimowej i pierwsze wyjścia tatrzańskie. Wraz z wycieczkami zimowymi musiałem więcej czasu poświęcać na przeglądanie szafy w poszukiwaniu tego najlepszego zestawu, gwarantującego ciepło, nieprzemakalność i swobodę ruchów. Jakoś sobie radziłem, aż w końcu powiedziałem dość i postanowiłem zainwestować w spodnie, które docelowo mają służyć tyko zimą. Postawiłem na markę Jack Wolfskin i model spodni softshellowych nucleon pants men. Po ponad roku użytkowania mogę co nieco o nich powiedzieć.

Blogowe podsumowanie 2015 roku

Blogowe podsumowanie 2015 roku

Jaki był ten 2015 rok? Dla nas w miarę udany, ale zawsze chce się więcej :). Niemniej udało się zrealizować kilka punktów o których ciągle mówiliśmy, ale na dyskusji się kończyło. Największe rozczarowanie to niezrealizowana wyprawa na Rysy, którą ostatecznie przełożyliśmy na bieżący rok.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia