Sprzęt

Słów kilka o koszulce SmartWool „Midweight Zip T Men”

Słów kilka o koszulce SmartWool „Midweight Zip T Men”

Pierwszy zimowy wyjazd w Tatry wymusił na nas zakup odzieży dostosowanej do bardziej ekstremalnych warunków – mowa o zimie, kiedy w ciągu dnia temperatura wynosiła około -150C. Jednym z zakupów, na który się wtedy zdecydowałem, była koszulka z długim rękawem marki SmartWool, stanowiąca pierwszą warstwę. Po trzech latach jej użytkowania, cały czas jestem z niej zadowolony :).

Nucleon Pants Men, czyli spodnie na zimowe wyjścia

Nucleon Pants Men, czyli spodnie na zimowe wyjścia

Tak jak w góry wyjeżdżam „od zawsze”, tak z turystyką zimową mam do czynienia od stosunkowo krótkiego czasu. Początkowo wypady górskie ograniczone były od wiosny do jesieni, następnie pojawiły się narty zjazdowe (oj późno, późno, bo dopiero na studiach), wycieczki na rakietach i skiturach, kursy turystyki zimowej i pierwsze wyjścia tatrzańskie. Wraz z wycieczkami zimowymi musiałem więcej czasu poświęcać na przeglądanie szafy w poszukiwaniu tego najlepszego zestawu, gwarantującego ciepło, nieprzemakalność i swobodę ruchów. Jakoś sobie radziłem, aż w końcu powiedziałem dość i postanowiłem zainwestować w spodnie, które docelowo mają służyć tyko zimą. Postawiłem na markę Jack Wolfskin i model spodni softshellowych nucleon pants men. Po ponad roku użytkowania mogę co nieco o nich powiedzieć.

Czy ubiór zimowy to zawrót głowy?

Czy ubiór zimowy to zawrót głowy?

Ubiór jest istotnym elementem wycieczki górskiej często decydujący o jej jakości. Ten zimowy szczególnie powinien posiadać kilka, na pozór wykluczających się, cech. A więc musi być odpowiednio cienki i ciepły; musi odprowadzać pot; a nade wszystko – przynajmniej dla mnie – nie może krępować ruchów. Tak jak w przypadku pozostałych pór roku ubiór na tak zwaną cebulkę jest praktyczny, tak w przypadku zimy, jest niezbędny.

Poniższy zestaw jest w miarę uniwersalny i sprawdzi się w przypadku wycieczek pieszych, na rakietach, czy też skitourowych.