W pogoni za odznaką

W pogoni za odznaką

Coś nam ten MOT II nie idzie… Okres spełniania warunków jest (był?, o czym trochę dalej) ograniczony do 15 września tego roku, a my cały czas zrealizowaliśmy tylko 1/3 planu. Dodatkowo perspektywy nie wyglądają najlepiej, gdyż większa część najbliższych weekendów jest raczej obłożona (co akurat jest miłe :)). Słabo…

Nie zrażając się tym za bardzo, zrealizowaliśmy wyprawę samochodowo (czym może nie powinniśmy się za bardzo chwalić :)) – pieszą, zahaczając o punkty mieszczące się w Czechach, odbywając w sumie jedną sensowną wycieczkę – przez Chatę Kamenitý do Chaty Slavíč.

Losy odznaki MOT II

Idea odznaki MOT opiera się na odwiedzaniu wybranych punktów w trzech krajach (Słowacji, Czechach, Polsce), w które bez zewnętrznej mobilizacji raczej byśmy szybko nie zawitali, i zebraniu potwierdzeń w formie nalepek (ewentualnie pieczątek). Zwiedzając Czechy napotkaliśmy jednak na kilka trudności: 1) Archeopark Chotěbuz, budzący naszą dużą ciekawość, przechodzi rekonstrukcję, przez co w bieżącym roku jest całkowicie zamknięty; 2) w większości wyznaczonych miejsc nie ma nalepek. Szczęśliwie, nie owe nalepki są dla nas najważniejsze, jednak nie świadczy to najlepiej o organizacji przedsięwzięcia, a u nas wzbudziło zapytanie, czy na pewno owa akcja jest kontynuowana. Bo może jednak coś przegapiliśmy? :)

Na kanwie tych rozważań, napisałem do wiślańskiego oddziału PTTK zapytanie, jak się odznaka ma. Odpowiedź nadeszła bardzo szybko – „akcja jest kontynuowana, jeżeli chodzi o weryfikację to na pewno będzie przedłużona do końca roku”. Jeszcze nie wiem, czy przedłużenie czasu weryfikacji odznaki jest równoznaczne z przedłużeniem okresu, w którym należy zwiedzić wybrane miejsca (co bardzo by nam odpowiadało). Na tę chwilę strony internetowe organizatorów w tym temacie milczą.

Galeria

Informacje praktyczne

Trasa


Profil trasy

Mapy

  • "Moravskoslezské Beskydy", skala 1:50 000. SHOCart, 2010

Strony warte odwiedzenia

X

Podoba Ci się nasz blog? Dołącz do nas na Facebooku!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar