13. Festiwal TERRA

Tegoroczna, 13. edycja Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA, odbędzie się 7 i 8 grudnia w warszawskim Kinie Wisła. Warto zarezerwować grudniowy weekend, aby wybrać się do Chin, Afganistanu, Meksyku, Kanady, USA, na Syberię, Nową Zelandię i Zanzibar, do Doliny Barczy, na Kilimandżaro i Meru.

Przez dwa dni Festiwalu miłośnicy podróży zobaczą zdjęcia wyświetlane na wielkim ekranie, usłyszą pełne emocji opowieści fotografujących podróżników i posłuchają muzyki świata. Organizatorami wydarzenia są Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, podróżnicy, fotografowie, organizatorzy wypraw trekkingowych w Himalaje.

Podróżując z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami po Tanzanii uczestnicy wejdą na wyrastające znad sawanny wulkany: Meru i Kilimandżaro, zadziwią się obfitością zwierząt w afrykańskich parkach narodowych, a na koniec odwiedzą Zanzibar – wielokulturową wyspę z rajskimi plażami.

Następnie poznają różnorodne i fascynujące Chiny, schodząc z utartych szlaków, zaglądając do prywatnych domów i poznając często zaskakujące dla nas zwyczaje. Przewodnikiem będzie Marek Pindral, który spędził w tym ogromnym kraju dwa lata.

Zobaczą życie codzienne mieszkańców Afganistanu opowiedziane z kobiecej perspektywy przez Marzenę Hmielewicz i Ludwikę Włodek, które podróżowały po tym niezbyt często odwiedzanym kraju.

Pojadą do Meksyku, aby eksplorować leżące w dżungli niezwykłe jaskinie oraz zamieszkają w niewielkiej górskiej wiosce razem z Kasią Biernacką, która wraca w to miejsce od ponad dziesięciu lat.

Malownicze klifowe wybrzeża, lodowce, turkusowe górskie jeziora oraz delfiny, kolonie pingwinów, uchatki oglądane z kajaków i niezwykła papuga Kea to tylko część z bogactwa krajobrazów i przyrody Nowej Zelandii, którymi zachwycą Bożena Jarzyńska i Marcin Dobas.

Przyrodnik, filmowiec i fotograf Artur Homan zaprezentuje swój piękny film „Rytmy Natury” o dolinie rzeki Baryczy w Polsce zdradzając również kulisy jego przygotowania. Autor kiedyś chciał filmować lwy i żyrafy, jednak, gdy przekonał się jak fascynujące jest życie naszych zwierząt, chęć pokazania tego innym pochłonęła go zupełnie.

Goście zagłębią się w syberyjską tundrę i życie mieszkających tam Nieńców, dzięki Magdalenie Skopek, dla której półwysep Jamał stał się jej miejscem na ziemi. Autorka świetnej książki „Dobra krew. W krainie reniferów, bogów i ludzi” zabierze do „swojej” nienieckiej rodziny podczas pełnego komarów lata i mroźnej zimy.

Wyruszą w podróż przez Kanadę i USA z fotografami Marzeną Hmielewicz i Marcinem Jamkowskim oraz ich siedmioletnim synem. Obejrzą parki narodowe, wspaniałe przestrzenie, nieokiełznaną przyrodę i pionowe ściany wspinaczkowe Ameryki Północnej oraz spotkają otwartych i przyjaznych ludzi.

W programie:

 • Sobota (7.12.2013)
  • 11.00-12.30 Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie: Od śniegów Kilimandżaro do plaż Zanzibaru
  • 13.30-15.00 Marek Pindral: Za Wielkim Murem, czyli Chiny od podszewki
  • 16.00-17.30 Marzena Hmielewicz, Ludwika Włodek: Afganistan – life is good
  • 18.30-20.00 Katarzyna Biernacka: Meksyk – o duchach jaskiń i czarnym złocie
 • Niedziela (8.12.2013)
  • 11.00-12.30 Bożena Jarzyńska i Marcin Dobas: Nowa Zelandia – między kiwi a oposami
  • 13.30-15.00 Artur Homan: Rytmy natury w Dolinie Barczy
  • 16.00-17.30 Magdalena Skopek: Syberia – opowieści z tundry
  • 18.30-20.00 Marzena Hmielewicz i Marcin Jamkowski: Smokiem w poprzek Ameryki

Festiwal TERRA - baner

Informacje praktyczne

Czas:07-12-2013, godz. 11:0008-12-2013, godz. 20:00
Miejsce:Warszawa,
Wybrani goście:Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, Katarzyna Biernacka, Bożena Jarzyńska, Marzena Hmielewicz, Marcin Jamkowski
Cena:17 zł – jeden pokaz, 50 zł – karnet na jeden dzień
Strona www:
Wczytuję mapę...

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked