13. Krakowski Festiwal Górski

W ciągu 13 lat przez Krakowski Festiwal Górski przewinęło się wiele osobowości – nie tylko wspaniałych wspinaczy, ale też ludzi związanych z górami na różny sposób. Każdego roku program obfitował w bogate bloki filmowe (dwa równolegle rozgrywane Konkursy – polski i międzynarodowy), wystawy, warsztaty, wykłady, prelekcje etc. Podobnie bogaty program zapowiedzieć możemy i tym razem, choć wszystkich szczegółów jeszcze nie zdradzamy.

Będą starzy górscy i skalni wyjadacze, będą też młode talenty, będą piękne wystawy, dobry film i dobra książka – w tym premiery. Już teraz mamy przyjemność zapowiedzieć wizytę w Krakowie legendy brytyjskiej i światowej sceny wspinaczkowej, himalaisty, podróżnika, autora kilkunastu książek – Sir Chrisa Boningtona; młodej, ale już doświadczonej i utytułowanej brytyjskiej specjalistki od tradowego wspinania Hazel Findlay oraz czołowego słoweńskiego wspinacza lodowego Klemena Premrla.

Będą oczywiście także polscy goście, w tym często spotykani na festiwalowych scenach himalaiści i alpiniści: Janusz Gołąb, Michał Król i Marcin Tomaszewski. Kraków odwiedzą również członkowie Tagas Expedition. Pojawią się wspinacze skalni: Mateusz Haładaj (do niego należy najtrudniejsze polskie przejście w skałach – Papichulo 9a+) i Aleksandra Taistra (kierująca ostatnio swoją uwagę na Tatry, a także wspinanie tradowe) oraz realizujący się z powodzeniem na górskiej niwie duet Łukasz Dudek i Jacek Matuszek.

Plakat 13. Krakowskiego Festiwalu Górskiego autorstwa Wojtka Kołka

Plakat 13. Krakowskiego Festiwalu Górskiego autorstwa Wojtka Kołka

Informacje praktyczne

Czas:04-12-2015, godz. 15:1506-12-2015, godz. 17:00
Miejsce:Kraków,
Wybrani goście:Chris Bonington, Hazel Findlay, Janusz Gołąb
Cena:Więcej na stronie organizatora
Strona www:
Wczytuję mapę...

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked