III Skiturowy Memoriał im. Edwarda Hudziaka

Impreza inspirowana jest osobą Edward Hudziaka, zasłużonego człowieka gór, ratownika Grupy Beskidzkiej GOPR, przewodnika górskiego i wieloletniego kierownika Schroniska na Markowych Szczawinach. Była to postać nierozerwalnie związana z Babią Górą, gdzie ratował życie i zarażał swoją pasją – górami i narciarstwem skiturowym. To właśnie im oddał serce i życie, ginąc tragicznie w Andach 28 stycznia 2011 r.

Nie trzeba być wybitnym sportowcem, aby brać udział w tych zawodach i mimo że jest pomiar czasu, to każdy ma szansę wylosować jakąś nagrodę. Atrakcją również jest to, że wieczorem odbywa się pokaz slajdów poświęconych Tacie oraz impreza góralska z pieczonym świniakiem i nierzadko góralską kapelą.

Długość trasy to około 11 kilometrów, różnica poziomów to około 700 metrów. Trasa Memoriału prowadzi częściowo poza szlakami turystycznymi Pasma Babiej Góry. Na trasie przewidziane są punkty kontrolne: Mała Babia Góra (Cyl), Złota Przełęcz, Żywieckie Rozstaje, Górny Płaj w okolicach Fickowych Rozstajów.

Źródło: http://markoweszczawiny.pttk.pl

Informacje praktyczne

Czas:24-01-2015, godz. 10:3024-01-2015, godz. 21:00
Miejsce:Zawoja,
Cena:Max.: 80 zł
Strona www:
Wczytuję mapę...

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked