Premiera „Każdemu Everest”

Premiera „Każdemu Everest” w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

Na Scenie Studyjnej jeleniogórskiego Teatru trwają ostatnie przygotowania do premiery spektaklu „Każdemu Everest” Radosława Paczochy w reżyserii Piotra Jędrzejasa – Dyrektora Naczelnego Teatru, a także przewodnika górskiego. Twórcy konfrontują się z wyzwaniami, jakie stawiają przed sobą uczestnicy wypraw wysokogórskich, ekspedycji, których sens można zrozumieć dopiero po zdobyciu pewnej wysokości nad poziomem morza. Radosław Paczocha w swoim tekście próbuje zmierzyć się z Everestem niezwykłości ludzi stojących za polskim himalaizmem, Everestem niezrozumienia zwykłych śmiertelników i Everestem pragnień, wspinania, ekstremalnych doznań i zdobywania.

Informacje dodatkowe

Autor: Radosław Paczocha
Reżyseria: Piotr Jędrzejas
Scenografia i kostiumy: Jan Kozikowski
Muzyka: Sławomir Kupczak
Występują: Małgorzata Osiej – Gadzina, Bogusław Kudłek, Bogusław Siwko, Sebastian Świerszcz (gościnnie)/Robert Mania

Autor: Radosław Paczocha (rocznik 1977) to absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Jest laureatem V Ogólnopolskiego Konkursu na Dramat „Windowisko 2008” za sztukę „Zapach czekolady”. Napisał także dramaty – utrzymany w poetyce amerykańskiego filmu kryminalnego „Bar Babylon”, komediodramat „Być jak Kazimierz Deyna” oraz „Przyjaciel”, oparty na sprawie porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika, za który został nagrodzony w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu dramaturgicznego organizowanego przez Teatr Polski w Poznaniu – Metafory Rzeczywistości 2009. Jego dramat „Beniamin” wyróżniono w III edycji konkursu „Komediopisania 2011”, zorganizowanego przez Teatr Powszechny w Łodzi. W 2012 r. otrzymał Stypendium „Młoda Polska”. Za tekst „Wizyta” został uhonorowany drugą nagrodą IV edycji konkursu „Komediopisania 2012” w Łodzi, a sztuka „Faza delta” trafiła do półfinału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2012.

Reżyser: Piotr Jędrzejas (1975) jest aktorem i reżyserem, absolwentem Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi i Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST. Ukończył kurs aktorski w Holborn Centre for the Performing Arts w Kingsway College w Londynie. Był także stypendystą Institut del Teatro w Barcelonie. Jako reżyser i aktor współpracował z teatrami w Krakowie, Zabrzu, Kielcach, Olsztynie, Warszawie, Gdańsku i hiszpańskiej Katalonii. Od 2013 roku pełni funkcję dyrektora naczelnego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

Plakat spektaklu 'Każdemu Everest'

Informacje praktyczne

Czas:24-10-2015, godz. 19:0024-10-2015, godz. 21:00
Miejsce:Jelenia Góra,
Wybrani goście:Małgorzata Osiej, Bogusław Kudłek, Bogusław Siwko, Sebastian Świerszcz (gościnnie)/Robert Mania
Cena:Normalny: 30 zł
Strona www:
Wczytuję mapę...

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked