X Spotkania Górskie „Lawiny”

20 listopada w Rudzie Śląskiej rozpocznie się jubileuszowa, dziesiąta już edycja Spotkań Górskich „Lawiny”. W ciągu trzech dni trwania festiwalu będzie można wysłuchać prelekcji poświęconych różnym formom górskiej aktywności, wziąć udział w pokazach filmowych, warsztatach wspinaczkowych i fotograficznych, a także dowiedzieć się jak bezpiecznie poruszać się zimą w górach.

Wśród prelegentów tegorocznych „Lawin” znaleźli się m.in. Leszek Cichy, który 35 lat temu wspólnie z Krzysztofem Wielickim dokonał pierwszego zimowego wejścia na Mount Everest, także Dariusz Załuski, zdobywca pięciu ośmiotysięczników i jeden z najlepszych na świecie filmowców – himalaistów. Z koncertem wystąpi Robert Kasprzycki, jeden z najbardziej znanych artystów „krainy łagodności”. Oczywiście poznamy też laureatów tradycyjnego konkursu fotograficznego.

Głównym organizatorem „Lawin” od samego początku jest Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych IN-NI, organizacja pozarządowa działająca na rzecz pobudzania życia kulturalnego w mieście.

10. Spotkania Górskie Lawiny

10. Spotkania Górskie Lawiny

Informacje praktyczne

Czas:20-11-2015, godz. 18:0022-11-2015, godz. 20:00
Miejsce:Ruda Śląska,
Cena:Więcej informacji na stronie organizatora
Strona www:
Wczytuję mapę...

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked