XIX Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju

XIX Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju

Po zeszłorocznym Przeglądzie Filmów Górskich wiedziałem, że na dziewiętnastej edycji nie może nas zabraknąć. Niestety (albo stety :)) pod koniec września wiele się działo, w Katowicach odbywały się między innymi Mistrzostwa Świata w Siatkówce, dlatego nie mogliśmy sobie pozwolić na kilkudniowy pobyt Sudetach. Zdecydowaliśmy się zawitać do Lądka w niedzielę, na prelekcję Ryszarda Pawłowskiego, którego dotychczas nie mieliśmy okazji spotkać.

Film wyemitowany na początku prezentacji, stanowiący swego rodzaju zapowiedź, był najmocniejszym punktem całości. Widać, że Pawłowski, mogący pochwalić się imponującymi osiągnięciami w górach, nie jest najlepszym mówcą i odniosłem wrażenie, że zdaje sobie z tego sprawę.

Podczas godzinnego wystąpienia himalaista przedstawił swoją historię posługując się zdjęciami, z których znaczną część można znaleźć w książce „40 lat w górach”. Pawłowski publiczności nie porwał, Jego wystąpienie pewnie nie będzie zbyt długo pamiętane.

Tegoroczny festiwal gościł wiele znakomitości, wymieniając tylko Kurta Diemberger, czy Wojciecha Kurtykę. Nam, jak już wspomniałem na wstępie, nie udało się w pełni zabrać w tym wszystkim udziału, co mamy nadzieję nadrobić w przyszłym roku. A w przyszłym roku przypada jubileusz…

Galeria

X

Podoba Ci się nasz blog? Dołącz do nas na Facebooku!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar