„Zostają góry. Opowiadania, felietony, wspomnienia” Piotr Morawski

„Zostają góry. Opowiadania, felietony, wspomnienia” Piotr Morawski

Książka zbiera autorskie relacje Piotra Morawskiego z wypraw w góry najwyższe, felietony, publikowane na łamach magazynu GÓRY, oraz wspomnienia osób, znających Piotra. Uzupełnieniem tekstów są niesamowite zdjęcia, zmuszające do zatrzymania…

Czuję bolesne kłucie w głowę i na plecach. Dopiero po chwili dociera do mnie świadomość, że to wyładowania elektryczne. Jesteśmy w środku burzy. Śnieg zlepia nam oczy, twarz, ubranie. Skulenie, krok za krokiem, idziemy przed siebie. (…) Słyszę nad sobą trzask i palce odskakują same od dziaby. Coś mnie uderzyło z dużą siła w plecy. Piorun? Chwilę potem drugi trzask i czuję ból w głowie, a zaraz potem w nogach. Widzę przestraszoną twarz Petera. Też oberwał. Byle szybciej do namiotu! Staram się nie myśleć i tylko za każdym trzaskiem mechanicznie upuszczam dziaby. Byle dalej od metalu. Jak tutaj znaleźć jakiś punkt orientacyjny w tym nagle rozpętanym białym piekle?

Opowiadania Piotra Morawskiego relacjonują wyprawy w góry wysokie. Teksty nawiązują do opisanej pozycji „Od początku do końca”, skupiając się na aspekcie górskim. W moim przekonaniu te dwie książki stanowią swego rodzaju całość, przedstawiając wyprawy górskie z dwóch stron – oczami himalaisty, oraz osoby, która została w kraju.

Książkę czyta się naprawdę bardzo dobrze. Dodając do tego zamieszczone fotografie, otrzymujemy pozycję wartą uwagi.

TytułZostają góry 
Autor
WydawnictwoGóry Books
JęzykPolski
ISBN978-83-62301-00-3
Data wydania
Liczba stron312
OkładkaMiękka

X

Podoba Ci się nasz blog? Dołącz do nas na Facebooku!

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "„Zostają góry. Opowiadania, felietony, wspomnienia” Piotr Morawski"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy