„Zostają góry. Opowiadania, felietony, wspomnienia” Piotr Morawski

„Zostają góry. Opowiadania, felietony, wspomnienia” Piotr Morawski

Książka zbiera autorskie relacje Piotra Morawskiego z wypraw w góry najwyższe, felietony, publikowane na łamach magazynu GÓRY, oraz wspomnienia osób, znających Piotra. Uzupełnieniem tekstów są niesamowite zdjęcia, zmuszające do zatrzymania…

Czuję bolesne kłucie w głowę i na plecach. Dopiero po chwili dociera do mnie świadomość, że to wyładowania elektryczne. Jesteśmy w środku burzy. Śnieg zlepia nam oczy, twarz, ubranie. Skulenie, krok za krokiem, idziemy przed siebie. (…) Słyszę nad sobą trzask i palce odskakują same od dziaby. Coś mnie uderzyło z dużą siła w plecy. Piorun? Chwilę potem drugi trzask i czuję ból w głowie, a zaraz potem w nogach. Widzę przestraszoną twarz Petera. Też oberwał. Byle szybciej do namiotu! Staram się nie myśleć i tylko za każdym trzaskiem mechanicznie upuszczam dziaby. Byle dalej od metalu. Jak tutaj znaleźć jakiś punkt orientacyjny w tym nagle rozpętanym białym piekle?

Opowiadania Piotra Morawskiego relacjonują wyprawy w góry wysokie. Teksty nawiązują do opisanej pozycji „Od początku do końca”, skupiając się na aspekcie górskim. W moim przekonaniu te dwie książki stanowią swego rodzaju całość, przedstawiając wyprawy górskie z dwóch stron – oczami himalaisty, oraz osoby, która została w kraju.

Książkę czyta się naprawdę bardzo dobrze. Dodając do tego zamieszczone fotografie, otrzymujemy pozycję wartą uwagi.

Tytuł Zostają góry  
Autor
Wydawnictwo Góry Books
Język Polski
ISBN 978-83-62301-00-3
Data wydania
Liczba stron 312
Okładka Miękka

X

Podoba Ci się nasz blog? Dołącz do nas na Facebooku!

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "„Zostają góry. Opowiadania, felietony, wspomnienia” Piotr Morawski"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Agata
Agata

Szukam wszędzie tej książki i nie mogę znaleźć. Wiesz może, gdzie można ją kupić lub wypożyczyć?
Dziękuję z góry za odpowiedź

Jarek

Masz rację, książka jest bardzo trudno dostępna. Proponuję odwiedzić antykwariaty (licząc na łut szczęścia). Możesz również spróbować poszukać książki na przeróżnych festiwalach górskich – bardzo często spotyka się tam perełki.

wpDiscuz