Żywiec i Cieszyn, czyli zdobywamy punkty do MOT II

Żywiec i Cieszyn, czyli zdobywamy punkty do MOT II

Międzynarodowa Odznaka Turystyczna zachęca do odwiedzania miejsc dość oczywistych, w których jednak nigdy nie byliśmy… Z drugą edycją odznaki, oprócz gór, poznajemy również muzea i parki.

Korzystając z zaproszenia znajomych na ślub, znaleźliśmy się w Dolinie Zimnika, a więc grzechem byłoby nie odwiedzić pobliskiego Żywca. Rozpędzeni postanowiliśmy w tym samym dniu zahaczyć także o Cieszyn.

W pewnym sensie jestem wdzięczny, że powstała ta odznaka. Obawiam się, że gdyby nie ona, nie pojawiłbym się w wielu ciekawych miejscach, być może jeszcze długo nic bym nie wiedział o ich istnieniu. A z całą pewnością, zarówno park w Żywcu, jak i Góra Zamkowa w Cieszynie są punktami, które warto zobaczyć.

Na Wieżę Piastowską wrócimy, gdy pogoda będzie lepsza. Przy dobrej widoczności można podziwiać panoramę Beskidu Śląskiego i Beskidu Śląsko-Morawskiego o czym informują tablice umieszczone na tarasie widokowym. Nam niestety nie było dane cieszyć się tym razem opisywanym widokiem.

Galeria

Informacje praktyczne

Dojazd

Dojazd, zarówno do Żywca, jak i Cieszyna z Katowic jest bardzo prosty, a możliwość wyboru drogi jest dodatkowym atutem. My pojechaliśmy tzw. „wiślanką” (droga numer 81) do Skoczowa, skąd drogą „S1” skierowaliśmy się w stronę Żywca. W Bielsku zmieniliśmy drogę na 69, prowadzącą do miejsca docelowego. Trasa do Cieszyna przebiegała analogicznie: droga 69, następnie „S1”.

Strony warte odwiedzenia

X

Podoba Ci się nasz blog? Dołącz do nas na Facebooku!

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Żywiec i Cieszyn, czyli zdobywamy punkty do MOT II"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy