„Fotografia górska i wspinaczkowa” – Alexandre Buisse

„Fotografia górska i wspinaczkowa” – Alexandre Buisse

Jarek Zaktaulizowany: 27 marca 2018 (Opublikowany: 16 sierpnia 2013)

Ta książka miała wszystko zmienić. Nie, na szczęście nie takie były moje oczekiwania, przez co rozczarowanie jest mniejsze. Po wiele mówiącym tytule spodziewałem się, że autor skupi się na zagadnieniach typowych dla warunków górskich i zaproponuje rozwiązania, dzięki którym zdjęcia będą jeszcze lepsze. Przeczytane recenzje nie pozostawiały wątpliwości, że z „Fotografia górska i wspinaczkowa” jest warta uwagi. Przytaczając niektóre z nich: „Jest to obowiązkowa pozycja dla każdego podróżnika!”, „Myślę, że ta lektura przyda się nie tylko miłośnikom wypraw górskich, ale wszystkim podróżnikom, którzy lubią dokumentować swoje przygody”.

Początkowy zachwyt szybko minął. Oczywiście są mocne strony opisywanej pozycji. Autor zawarł między innymi porady dotyczące sprzętu, jaki można, czy też powinno się zabrać na wyprawę i w rzeczywistości ta sekcja była dla mnie najbardziej wartościowa. Wiedza dotycząca technicznego podejścia do fotografii została bardzo skondensowana. Często w treści można napotkać stwierdzenia typu „Niestety, nie zdołam omówić ich (technik zaawansowanych) tutaj bardziej szczegółowo, bo żeby to zrobić, należałoby każdej z nich poświęcić oddzielną książkę”. Niestety, ale osoba rozpoczynająca przygodę z fotografią niewiele skorzysta na lekturze.

Temat fotografii górskiej jest bardzo szeroki, zdaję sobie z tego sprawę. Zamysł autora jest słuszny, ale myślę, że omawiając mniej zagadnień a poświęcając im więcej miejsca, efekt końcowy byłby lepszy. A tak powstała książka, która może stanowić swego rodzaju przypomnienie dla osób chcących uporządkować wiedzę.

Tytuł Fotografia górska i wspinaczkowa  
Autor
Wydawnictwo Helion
Język polski
ISBN 978-83-246-3550-4
Data wydania
Liczba stron 168
Okładka miękka
Zobacz, gdzie kupić
0 0 votes
Article Rating

To również może Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Strona używa plików cookie, celem analizy ruchu. Korzystając z niej, zgadzasz się na to. Akceptuj Więcej

0
Would love your thoughts, please comment.x