„Fotografia górska i wspinaczkowa” Alexandre Buisse

„Fotografia górska i wspinaczkowa” Alexandre Buisse

Ta książka miała wszystko zmienić :). Nie, na szczęście nie takie były moje oczekiwania, przez co rozczarowanie jest mniejsze. Po wiele mówiącym tytule spodziewałem się, że autor skupi się na zagadnieniach typowych (czy takowe są?) dla warunków górskich i zaproponuje kilka rozwiązań, dzięki którym zdjęcia będą jeszcze lepsze. Przeczytane recenzje nie pozostawiały wątpliwości, że tę książkę powinienem mieć: „Jest to obowiązkowa pozycja dla każdego podróżnika!”, „Myślę, że ta lektura przyda się nie tylko miłośnikom wypraw górskich, ale wszystkim podróżnikom, którzy lubią dokumentować swoje przygody”. Więc mam! Mam i czuję niedosyt…

Początkowy zachwyt książką szybko minął. Są oczywiście również mocne strony opisywanej pozycji – autor zawarł m.in. sporo porad dotyczących sprzętu, jaki można, czy też powinno się zabrać na wyprawę i w rzeczywistości ta sekcja była dla mnie najbardziej wartościowo. Pozostała wiedza, dotycząca technicznego podejścia do fotografii została bardzo skondensowana – często w treści można napotkać stwierdzenia typu „Niestety, nie zdołam omówić ich (technik zaawansowanych) tutaj bardziej szczegółowo, bo żeby to zrobić, należałoby każdej z nich poświęcić oddzielną książkę” – przez co osoba rozpoczynająca przygodę z fotografią niewiele z tego wyniesie.

Temat fotografii górskiej jest bardzo szeroki, zdaję sobie z tego sprawę. Sam zamysł autora jest jak najbardziej słuszny, ale myślę, że omawiając mniej zagadnień i poświęcając im więcej miejsca, efekt końcowy byłby lepszy – przynajmniej dla mnie :). A tak powstała książka, która może stanowić swego rodzaju przypomnienie dla osób, chcących powtórzyć nabyte już umiejętności.

TytułFotografia górska i wspinaczkowa. Od inspiracji do obrazu 
Autor
WydawnictwoHelion
Językpolski
ISBN978-83-246-3550-4
Data wydania
Liczba stron168
OkładkaMiękka

X

Podoba Ci się nasz blog? Dołącz do nas na Facebooku!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar