„Potęga gór” – Krzysztof Mikucki

„Potęga gór” – Krzysztof Mikucki

Jarek Zaktaulizowany: 18 czerwca 2018 (Opublikowany: 25 sierpnia 2017)

W moje ręce trafiła kolejna książka o tematyce górskiej, jakże inna niż wszystkie. Nie znajdziemy w niej biografii, nie znajdziemy opisu wejścia na szczyt, czy też relacji z jakiejś akcji górskiej. Pomimo tego jest to książka do której czuję, że będę wracał. Dość często.

Potęga gór jest zbiorem blisko pięciuset cytatów największych himalaistów, alpinistów, wspinaczy, jednym słowem ludzi gór. I na tym przede wszystkim polega inność tej książki. Nie będę ukrywał, że moje pierwsze podejście było dość sceptyczne, pomimo tego, że od czasu do czasu lubię wziąć do ręki jakiś zbiór cytatów. Zastanawiałem się, co ciekawego znajdę w tej konkretnej książce. I się pozytywnie zaskoczyłem.

"Potęga Gór" - Krzysztof Mikucki

Z kart książki

Dobór cytatów, wybór fotografii, wydanie, to wszystko zasługuje na uwagę. Widać, że autor poświęcił sporo czasu (abstrahując o czytaniu książek), aby całość ze sobą grała. W zbiorze tym nie ma miejsca na przypadek, wszystko jest z góry przemyślane a następnie zrealizowane. Ciekawostką jest również podział książki na tematyczne rozdziały.

Nie przeczytałem książki od deski do deski od razu, ale myślę też, że nie taka była idea autora. A teraz „Potęga gór” sobie leży i od czasu do czasu do niej wracam. A każde spotkanie z tą pozycją jest przyjemnością.

Książka jest do kupienia w sklepie internetowym wydawnictwa Góry Books, któremu dziękujemy za egzemplarz

Tytuł Potęga gór  
Autor
Wydawnictwo Góry Books
Język polski
ISBN 978-83-62301-29-4
Data wydania
Liczba stron 216
Okładka miękka
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Strona używa plików cookie, celem analizy ruchu. Korzystając z niej, zgadzasz się na to. Akceptuj Więcej

0
Would love your thoughts, please comment.x