Jak ukoić zmęczone stopy?

Jak ukoić zmęczone stopy?

Okres wakacji to dla wielu czas wzmożonej aktywności fizycznej. Niestety, po całym intensywnie spędzonym dniu, czy to na zwiedzaniu, czy zdobywaniu kolejnych szczytów, nogi i stopy na których spoczywa ciężar naszego ciała, mogą odmówić posłuszeństwa. Dodatkowo w okresie letnim dochodzi wysoka temperatura, powodująca często opuchnięcia.

Jak poradzić sobie zatem z bolącymi, zmęczonymi nogami, czy też stopami?

Zanim założysz buty…

Przede wszystkim jeszcze przed wycieczką warto zadbać o odpowiednie obuwie. Źle dobrane może przyczynić się do powstania otarć, szczególnie latem, kiedy stopa intensywniej się poci. Nie polecamy na dłuższą wycieczkę ubierać nowo zakupionych, nierozchodzonych butów. Z doświadczenia wiemy, że nie jest to najlepszy pomysł, chociaż po czasie buty mogą okazać się rewelacyjne.

Przed założeniem obuwia warto stopy potraktować preparatem, który nie tylko zmniejszy pocenie, ale również zapobiegnie otarciom.

Warto również zweryfikować długość paznokci u stóp :). Może wydawać się to śmieszne, ale przycięcie paznokci na pewno jest niezbędnym zabiegiem, gdy wybieramy się w góry.

A po powrocie…, czyli nasze metody na zmęczone stopy

Gdy już wrócimy z wycieczki, a nogi/stopy dają o sobie znać, warto zafundować im chłodną kąpiel. Są zwolennicy takiego rozwiązania, którzy potrafią stać w takiej wodzie godzinami :). Do wody można dodać sól kuchenną, co podobno działa, ale nie testowaliśmy.

Następnie możemy użyć kosmetyków z mentolem, które dodatkowo schłodzą obolałe i opuchnięte nogi. Przyda się również żel lub krem z wyciągiem z kasztanowca i arniki lub zawierający heparynę.

Kosmetyki to jednak nie wszystko. Naszym ulubionym sposobem na ociężałe nogi jest leniuchowanie ze stopami ułożonymi na poduszce, tak by nogi znajdowały się powyżej poziomu serca. Przyjemny jest również masaż stóp, czy to wykonywany przez drugą osobę, czy też przez nas samych przy zastosowaniu przeznaczonych do tego celu gadżetów.

Chętnie poznamy Wasze metody na zmęczone nogi i stopy?

Z konkursem w tle

We wpisie pojawiła się wzmianka o specjalistycznych kosmetykach, które są powszechnie dostępne w aptekach, czy też drogeriach. Bardzo cieszymy się, że jedna z firm produkująca takie kosmetyki, a mianowicie ScanAnida, zgodziła się sponsorować nagrody w mini-konkursie. Wystarczy w komentarzu do posta na Facebook-u umieścić fotografię odpoczywających stóp w górach, czy też po górskiej wycieczce :).

A do wygrania będą oczywiście kosmetyki:

X

Podoba Ci się nasz blog? Dołącz do nas na Facebooku!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar