„Kometa nad Annapurną” – Simone Moro

„Kometa nad Annapurną” – Simone Moro

Simone Moro, jeden z najwybitniejszych, aktywnych himalaistów, ostatnimi czasy odwiedza Polskę dość często. Był gościem na 9. Spotkaniach z Filmem Górskim w Zakopanem, odwiedził również tegoroczną, 18. edycję Festiwalu w Lądku Zdroju. Z całą pewnością jest osobą, której w świecie górskim przedstawiać nie trzeba. Czy wszyscy mieli okazję zapoznać się z twórczością literacką himalaisty? Na pewno warto, aby jeszcze lepiej Go poznać.

„Kometa nad Annapurną” niewidzialną linią podzielona jest na dwie części. Pierwsza, przedstawia początki górskiej kariery Simone Moro, wspominając również dwa wydarzenia, w których himalaista ociera się o śmierć. Druga natomiast, poświęcona jest wspólnym wspinaczkom z Kazachem, zdobywcą dziewięciu ośmiotysięczników, Anatolijem Bukriejewem.

Punkt kulminacyjny opowiadania stanowi tragiczny wypadek podczas próby zimowego wejścia na Annapurnę (8091 m n.p.m.), podczas którego zginął partner Simone. Sam zaś Simone, po upadku z 800 metrów, rozpoczął dramatyczną walkę o życie. Opisana jest ogromna chęć życia, pozwalająca przetrwać największe chwile zwątpienia. Bardzo łatwo doszukać się podobieństwa do pozycji „Dotknięcie pustki” Joe Simpsona, co nijak nie umniejsza opisywanej książce.

Tytuł Kometa nad Annapurną  
Autor
Wydawnictwo Stapis
Język polski
ISBN 978-83-61050-42-1
Data wydania
Liczba stron 192
Okładka Miękka

X

Podoba Ci się nasz blog? Dołącz do nas na Facebooku!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz