Babia Góra o wschodzie

Babia Góra o wschodzie

Ile można pisać o Babiej? No właśnie :).

Raczony wspaniałymi zdjęciami ze wschodu słońca na Babiej (słow. Babia hora, 1725 m n.p.m.), również uparłem się na takie wyjście. Po pierwszej niezbyt udanej próbie, z której nie przywieźliśmy spektakularnych zdjęć, czaiłem się na dzień, czy też noc, odpowiednią do kolejnego wyjścia. I jak często się zdarza, wszystko wyszło trochę przez przypadek…

Pogoda w miniony weekend miała być w kratkę, dodatkowo w niedzielę szedłem na śląskie derby, więc nie planowałem żadnego weekendowego wypadu. Przynajmniej do sobotniego popołudnia. Pogoda się nie sprawdzała – sobota okazała się być bardzo przyjemna, a niedziela zapowiadała się równie obiecująco. Jak tego nie wykorzystać? I tak powstał spontaniczny, nieśmiały plan na Babią Górę, a konkretnie na wschód. Telefon do Jacka i, ku mojemu zdziwieniu, zapadła szybka decyzja. Wyjazd w środku nocy o 2:15.

Cóż mogę napisać o samym wyjściu? Do kosówek było bezwietrznie, potem zaczęła się istna walka o utrzymanie się na nogach. Problemem nie był leżący śnieg, lecz wiatr (wichura?), próbujący każdego przewrócić. Ale jak już znaleźliśmy w miarę osłoniętą przestrzeń, było cudnie!

Galeria

Informacje praktyczne

Trasa

OdcinekSzlakCzasGOT
Przełęcz Krowiarki – Sokolicaczerwony0 godz. 40 min7 / 3
Sokolica – Babia Góraczerwony1 godz. 10 min7 / 3
Babia Góra – Sokolicaczerwony1 godz. 05 min3 / 7
Sokolica – Przełęcz Krowiarkiczerwony0 godz. 25 min3 / 7
Rzeczywisty czas przejścia:
Czas ruchu:
Czas postoju:
3 godz. 50 min
2 godz. 55 min
0 godz. 55 min
20 / 20

Profil trasy

Dojazd

Na Przełęcz Krowiarki z Katowic można dostać się na kilka sposobów. Tym razem jechaliśmy przez Bielsko-Białą i Żywiec, gdyż o takiej porze trudno o korki :).

Przewodniki

  • Figiel S., Janicka-Krywda U., Krzywda P., Wiśniewski W.: "Beskid Żywiecki. Przewodnik". Oficyna Wydawnicza "Rewasz", Pruszków 2009

Mapy

  • "Beskid Żywiecki", skala 1:50 000. ExpressMap, 2014
  • "Babia Góra. Beskid Makowski", skala 1:55 000. Wydanie I, Sygnatura, 2004-2005
  • "Wokół Babiej Góry", skala 1:60 000. Wydanie V, Compass, 2012

Strony warte odwiedzenia

X

Podoba Ci się nasz blog? Dołącz do nas na Facebooku!

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Babia Góra o wschodzie"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy