„Kilimanjaro. A photographic journey to the roof of Africa” Michel Moushabeck, Hiltrud Schulz

„Kilimanjaro. A photographic journey to the roof of Africa” Michel Moushabeck, Hiltrud Schulz

Kolejna książka traktująca o Kilimandżaro, najwyższej górze Afryki, przeleżała kilka miesięcy na półce, zanim trafiła w moje ręce. Jak już zacząłem ją czytać, czy też raczej oglądać, to wręcz nie mogłem przestać. Dlaczego tak długo czekałem z otwarciem pierwszej strony?

Otwarcie pierwszej strony – dokładnie tyle potrzebowałem, aby przekonać się, że w tę książkę warto zainwestować swój czas. Zaraz po przewróceniu okładki pojawia się pierwsza fotografia, rozbudzająca zasłużone oczekiwania. Autorzy w dość szczególny sposób zobrazowali drogę na wierzchołek Kilimandżaro (5895 m n.p.m.), wzbogacając bogatą kolekcję zdjęć autorstwa Hiltrud Schulz dość krótkim opisem. Co nie jest żadną wadą w tym przypadku.

Zawarty opis wędrówki szlakiem Lemosho z całą pewnością nie jest wyczerpujący. Zawiera podstawowe informacje, jednak w moim przekonaniu jest ich trochę za mało. Wszystkich dociekliwych odsyłam do dwóch pozostałych, opisanych pozycji, stanowiących bardzo dobre uzupełnienie „Fotograficznej wędrówki po Kilimandżaro”:

TytułKilimanjaro. A photographic journey to the roof of Africa 
Autor
WydawnictwoThe Armchair Traveller at the bookHaus
Językangielski
ISBN978-1-907973-02-4
Data wydania
Liczba stron151
OkładkaMiękka

X

Podoba Ci się nasz blog? Dołącz do nas na Facebooku!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar