„Kilimanjaro: Hakuna Matata” Christopher M. Baker

„Kilimanjaro: Hakuna Matata” Christopher M. Baker

Tytułowa książka, jako swego rodzaju pamiętnik autora, przedstawia trudy związane ze zdobyciem najwyższej góry Afryki. Autor opisuje, jak dzień po dniu wygląda droga szlakiem Lemosho.

Looking back now I’m quite surprised at how calmly I received this development. I was partially blinded in one eye but as soon as Renatus told me it was ok I just turned around and recommenced my slow trudge along the path. Had this happened at sea level I’m sure I would have been terrified, but as it was I didn’t have the energy to think about it and just keep going.

Dość naturalnym wydaje się porównanie tekstu Christophera Baker do książki Anny Siwek „Moja przygoda z Kilimandżaro”, przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze obydwoje opisują ten sam szlak, po drugie nie mają specjalnego przygotowania górskiego, więc szanse na „pokonanie” góry są porównywalne. Baker bardziej szczegółowo opisał wyprawę, dodając więcej uwag praktycznych o samym szlaku, jak i poświęcił trochę miejsca na odpoczynek po wyprawie, przedstawiając wycieczki do parków narodowych.

Na polskim rynku książki górskiej brak jest publikacji dotyczących dróg na Kilimandżaro (5895 m n.p.m.), za wyjątkiem wspomnianej już pozycji Anny Siwek. A szkoda, gdyż góra ta jest dość łatwo dostępna i wejście na nią nie wymaga specjalnego przygotowania technicznego. Jednak nie należy jej lekceważyć, o czym przekonuje autor.

TytułKilimanjaro: Hakuna Matata 
Autor
WydawnictwoLulu.com
Językangielski
ISBN978-1-84753-670-9
Data wydania
Liczba stron208
OkładkaMiękka

X

Podoba Ci się nasz blog? Dołącz do nas na Facebooku!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar