„Kilimanjaro: Hakuna Matata” – Christopher M. Baker

„Kilimanjaro: Hakuna Matata” – Christopher M. Baker

Jarek Zaktaulizowany: 27 marca 2018 (Opublikowany: 16 grudnia 2012)

Książka „Kilimanjaro: Hakuna Matata”, jako swego rodzaju pamiętnik, przedstawia trudy związane ze zdobyciem najwyższej góry Afryki. Autor opisuje, jak dzień po dniu wygląda droga szlakiem Lemosho.

Looking back now I’m quite surprised at how calmly I received this development. I was partially blinded in one eye but as soon as Renatus told me it was ok I just turned around and recommenced my slow trudge along the path. Had this happened at sea level I’m sure I would have been terrified. But as it was I didn’t have the energy to think about it and just keep going.

Góra dla każdego?

Dość naturalnym wydaje się porównanie tekstu Christophera Baker do książki Anny Siwek „Moja przygoda z Kilimandżaro”. Przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze obydwoje opisują ten sam szlak, po drugie nie mają specjalnego przygotowania górskiego, więc szanse na „pokonanie” góry są porównywalne. Baker bardziej szczegółowo opisał wyprawę, dodając więcej uwag praktycznych o samym szlaku. Dodatkowo wspomniał o odpoczynku po wyprawie, przedstawiając wycieczki do parków narodowych.

Na polskim rynku książki górskiej brak jest publikacji dotyczących dróg na Kilimandżaro (5895 m n.p.m.), za wyjątkiem wspomnianej już pozycji Anny Siwek. A szkoda, gdyż góra ta jest dość łatwo dostępna i wejście na nią nie wymaga specjalnego przygotowania technicznego. Jednak nie należy jej lekceważyć, o czym przekonuje autor.

Tytuł Kilimanjaro: Hakuna Matata  
Autor
Wydawnictwo Lulu.com
Język angielski
ISBN 978-1-84753-670-9
Data wydania
Liczba stron 208
Okładka miękka
0 0 votes
Article Rating

To również może Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Strona używa plików cookie, celem analizy ruchu. Korzystając z niej, zgadzasz się na to. Akceptuj Więcej

0
Would love your thoughts, please comment.x