„Krzysztof Wielicki. Mój wybór. Wywiad-rzeka. Tom 1” – Piotr Drożdż

„Krzysztof Wielicki. Mój wybór. Wywiad-rzeka. Tom 1” – Piotr Drożdż

Literatura górska, będąca swego rodzaju niszą, mająca w swoich zbiorach bardzo wiele pozycji, cierpiała. Cierpiała z powodu braku biografii, książki o Krzysztofie Wielickim – za wyjątkiem „Rozmów o Evereście” i albumu „Korona Himalajów” omawiającego pokrótce biografię tego wybitnego himalaisty, na półkach nie sposób było znaleźć całościowego opracowania. Cierpiała, aż do teraz. Za sprawą Piotra Drożdża ta luka została uzupełniona i to w dwóch częściach.

Moje oczekiwania w stosunku do tytułowej książki były wysokie. Wpływ na to miały co najmniej dwa czynniki: 1) wywiad-rzeka z Ryszardem Pawłowskim będący na wysokim poziomie; 2) osobowość Wielickiego, który zawsze podczas swoich prelekcji budzi mój podziw dystansem do siebie, swoich ociągnięć, spokojną oceną sytuacji. Za sprawą wywiadu Piotra Drożdża otrzymałem połączenie tych cech, a więc otrzymałem to, czego oczekiwałem.

Pierwszym tom, zilustrowany ponad setką zdjęć, opowiada o początkach Wielickiego w górach, pierwszych wyjazdach w Tatry, Alpy, Kaukaz, Pamir, Hindukusz i góry najwyższe, wraz z zimowym wejściem na Mount Everest. Rok 1989 roku, będący przełomowym dla Polski, jak i polskiego himalaizmu, kończy opowieść.

Gorąco zachęcam do lektury! Sam nie mogę się doczekać tomu drugiego.

TytułKrzysztof Wielicki. Mój wybór. Wywiad-rzeka. Tom 1 
Autor
WydawnictwoGóry Books
Językpolski
ISBN978-83-6230-121-8
Data wydania
Liczba stron298
OkładkaMiękka

X

Podoba Ci się nasz blog? Dołącz do nas na Facebooku!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar